با توجه به نوسانات ارز ، قیمت برخی از محصولات آپدیت نمی باشد ، لطفا قبل از خرید هماهنگی انجام شود  شروع گفتگو در تلگرام  شروع گفتگو در واتساپ

#در_خانه_بمانیم

0 اشتراک
تلگرام
ایمیل
توییتر
لینکداین
5 دقیقه مطالعه

مصرف دیتای گوشی های آیفون iOS 13 برای اپل دردسر ساز شد!

اپل قصد دارد برای پوشاندن مصرف دیتای گوشی های آیفون، نسخه بتای iOS 14 را سریعتر عرضه کند. در حال حاضر کاربرانی که از آیفون iOS 13 استفاده می کنند مجبور هستند در بیشتر مواقع گوشی خود را خاموش نگه دارند و این مشکلی است که در هر گوشی آیفون از جمله محصولات جدید اپل ...

اپل قصد دارد برای پوشاندن مصرف دیتای گوشی های آیفون، نسخه بتای iOS 14 را سریعتر عرضه کند. در حال حاضر کاربرانی که از آیفون iOS 13 استفاده می کنند مجبور هستند در بیشتر مواقع گوشی خود را خاموش نگه دارند و این مشکلی است که در هر گوشی آیفون از جمله محصولات جدید اپل مانند آیفون 11 وجود دارد.

افزایش مصرف دیتای گوشی های آیفون iOS 13

در اوایل این هفته بود که کاربران مشکلات جدی در رابطه با مصرف دیتای تلفن همراه iOS 13 خود را گزارش دادند. این کاربران بیان می کنند که ماه هاست که از این مشکل رنج می برند و حتی غیر فعال کردن دیتای تلفن همراهشان به حل مشکل کمکی نکرده استو تنها راه حل برای برخی از گوشی های آیفون این است که کاربران دستگاه خود را به طور کامل خاموش کنند.

مصرف دیتای گوشی های آیفون iOS 13 برای اپل دردسر ساز شد!

این شکایات را می توان در انجمن های مختلف اعم از انجمن های پشتیبانی اپل و Reddit مشاهده کرد. ورژن iOS از جمله آخرین نسخه iOS 13.3.1 تخت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند. شما اگر در گوشی خود به مسیر Settings > Cellular > Cellular Data بروید با یک برنامه مرموز به نام Uninstalled Apps مواجه می شوید که به طور مداوم در حال استفاده از دیتا است.

برخی از کاربران می گویند که این برنامه تنها دیتاها را به صورت کیلوباتی استفاده می کند اما برخی دیگر بیان می کنند که چندین گیگابایت خود را در روز از دست داده اند. به نظر می رسد که اپل مدت هاست که از این مشکل اطلاع دارد اما تا به حال راه حلی را ارائه ندده است و حتی به دنبال جبران دیتاهای استفاده شده نبوده است.

یکی از کاربران با ارسال تصویر زیر توضیح می دهد که این میزان از استفاده از دیتا، در حالی بوده است که در جاده در حال رانندگی بوده است، وی مجبور شد برنامه های خود را ارتقاء دهد تا از افزایش هزینه های خود جلوگیری کند.

مصرف دیتای گوشی های آیفون iOS 13 برای اپل دردسر ساز شد!

وی ادامه داد که گوشی همسرش نیز همین مشکل را دارد و روزانه خدود 1 گیگابایت از دیتا را استفاده می کند. این مسئله مهمی است و اپل از آن آگاه است. با جستجو در اینترنت می توان متوجه شد که تقریبا هر کاربری که گوشی آیفونش دارای سیستم عامل iOS 13 است با این مشکل دست و پنجه نرم می کند.

یکی دیگر از کاربران می گوید که بعد از 2-3 دقیقه احساس کردم گوشی من داغ شده است گوشی همراه خود را بررسی کردم و متوجه شدم برنامه ای به نام Uninstalled Apps حدود 700 الی 800 مگابایت داده من را استفاده کرده است. تنظیمات را بستم و دوباره باز کردم این عدد به 900 مگابایت رسید. Uninstalled Apps در عرض کمتر از 5-6 دقیقه حدود 1.2 گیگابایت دیتای من را استفاده کرد. من بارهای آمار دیتای گوشی خود را چک کردم و برنامه جدیدی نصب نکردم و حتی برنامه ای را حذف نکردم اما هنوز دیتای گوشی من در حال مصرف شدن بود. من از شرکت مخابرات اخطاری مبنی بر اینکه 90 درصد از دیتای 8 گیگابایتی خود را استفاده کردم دریافت کردم. به نظر می رسد این مشکل از زمانی شروع شد که من iOS 13.3 را نصب کردم.

ظاهرا کاربران برای حل این مشکل باید به iOS 12 برگردند. یکی از کاربران ماجرا را اینگونه تعریف می کند:

برنامه Uninstalled Apps در گوشی من روزانه 300 تا 600 مگابایت دیتا را استفاده می کرد اما وقتی به سیستم عامل iOS 12.4.1 بازگشتم این استفاده بی رویه از دیتا متوقف شد اما اپل واچ من که دارای سیستم عامل watchOS 6.01 است با گوشی همگام سازی نمی شود چونکه نیاز به سیستم عامل iOS 13 دارد.

کاربران در این هفته بارها با اپل تماس داشته اند اما اپل هنوز پاسخ رسمی نداده است. در حال حاضر اپل در حال تست نسخه بتای iOS 13.4 است بنابراین ممکن است در چند هفته آینده نسخه جدید سیستم عامل منتشر شود. با توجه به این باگ که از ابتدای اولین نسخه بتای iOS13 وجود داشت، ممکن است اپل نتواند تا زمان عرضه iOS 14 در ماه ستامبر، تغییرات لازم را برای حل این مشکل انجام دهد. بنابراین کاربران آیفون باید یک انتظار طولانی و پرهزینه را تجربه کنند.

برترین مقاله ساری تک : جیلبریک گوشی آیفون با گوشی اندروید

مقاله های مرتبط

مشاهده بیشتر

دیدگاه و نظرات کاربران
ارسال دیدگاه