با توجه به نوسانات ارز ، قیمت برخی از محصولات آپدیت نمی باشد ، لطفا قبل از خرید هماهنگی انجام شود  شروع گفتگو در تلگرام  شروع گفتگو در واتساپ

#در_خانه_بمانیم

0 اشتراک
تلگرام
ایمیل
توییتر
لینکداین
5 دقیقه مطالعه

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

شاید به تازگی سعی کرده باشید که به شکبه وای فای وصل شوید اما با خطای Android WiFi Authentication برخورد کرده باشید، یا اینکه سعی کرده باشید گوشی اندروید خود را به شبکه وای فای که قبلا از آن استفاده کردید وصل کنید و باز هم ارور Android WiFi Authentication را دریافت کرده باشید، جای ...

شاید به تازگی سعی کرده باشید که به شکبه وای فای وصل شوید اما با خطای Android WiFi Authentication برخورد کرده باشید، یا اینکه سعی کرده باشید گوشی اندروید خود را به شبکه وای فای که قبلا از آن استفاده کردید وصل کنید و باز هم ارور Android WiFi Authentication را دریافت کرده باشید، جای نگرانی نیست این مشکل در برخی از گوشی های اندرویدی اتفاق می افتد و به راحتی قابل حل است.

ممکن است ارور Android WiFi Authentication به طور ناگهانی و حتی در شرایطی که مطمئن هستید رمز عبور وای فای را به درستی وارد کرده اید اتفاق بیافتد. این مسئله می تواند زمانی آزار دهنده باشد که بخواهید فورا به اینترنت دسترسی داشته باشید و نتوانید از دیتای گوشی خود استفاده کنید. علت به وجود آمدن خطای Android WiFi Authentication بسیار متفاوت است و شما در شبکه بی سیم یا گوشی اندرویدی یا هر دو می توانید این مشکل را تجربه کنید. در ادامه فروشگاه اینترنتی ساری تک 13 تا از بهترین راه حل های Android WiFi Authentication گوشی اندروید را جمع آوری کرده است که شما باید فقط با دقت مراحل را دنبال کنید.

ارور Android WiFi Authentication چیست؟

ارور Android WiFi Authentication زمانی اتفاق می افتد که شما بخواهید به یک شبکه وای فای متصل شوید. هنگامی که به شبکه وصل می شوید دستگاه ابتدا درخواست اتصال را به صورت رمزگذاری شده به همراه رمز عبور به روتر ارسال می کند، بعد روتر رمز ذخیر شده را با داده های دریافتی مقایسه می کند. اگر داده ها با هم تطابق داشته باشند که سیگنال می فرستد و دستگاه متصل می شود اما اگر تطابق داده ای رخ نداده باشد یک خطای Android WiFi Authentication را دریافت خواهید کرد. این ارور باعث می شود که شما نتوانید دستگاه خود را به شبکه وای فای متصل کنید.

ارور Android WiFi Authentication چیست؟

علت ارور Android WiFi Authentication

مشکل احراز هویت وای فای ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیاید که از این بین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • با وجود هر گونه نقص عملکرد وای فای، دستگاه شما به وای فای وصل نخواهد شد و یک خطای احراز هویت به شما نمایش داده می شود.
  • اگر به تازگی دستگاه خود را بروزرسانی کرده اید ممکن است این ارور به خاطر منسوخ شدن یا آسیب دیدن درایورها رخ داده شود.
  • اتصال بین گوشی و روتر باید گایدار باشد در غیر این صورت خطای Android WiFi Authentication رخ می دهد.
  • آیا مطمئن هستید که به شبکه وای فای صحیحی وصل شده اید؟ ممکن است بار ها و بارها سعی کنید که به یک شبکه با نام مشابه وصل شوید، در چنین حالتی Android WiFi Authentication را دریافت خواهید کرد.
  • بعضد اوقات براساس تنظیمات کاربر، تعداد دستگاه هایی که می توانند از شبکه وای فای استفاده کنند محدود است. اگر تعداد دستگاه ها بیشتر از این تعداد شود؛ گوشی اندروید شما به شبکه وصل نمی شود.

13 راه حل پیغام خطای Android WiFi Authentication اندروید

اکثر کاربران نمی خواهند وقت زیادی را برای رفع خطای Android WiFi Authentication هدر دهند بنابراین روش های پیشرفته تر ابتدا توصیه می شود.

تغییر پیکربندی شبکه از DHCP به استاتیک

تداخل IP بدون در نظر گرفتن روتر بیسیم مورد استفاده می تواند باعث از بین رفتن هر نوع اتصالی شود. حتی گوشی اندروید می تواند با چنین مشکلی روبرو شود و خطای Android WiFi Authentication را به شما نمایش دهد. این مشکل با تغییر پیکربندی شبکه از DHCP به استاتیک قابل حل است.

تنظیمات را باز کنید و اتصال وای فای را انتخاب کنید. نام وای فای را برای مدت زمان طولانی نگه دارید و Modify Network را انتخاب کنید. گزینه Show Advanced Settings را انتخاب کنید و بعد به دنبال تنظیمات IP باشید. حالا شبکه را از DHCP به Static تغییر دهید. شما فیلد آدرس آی پی را مشاهده خواهید کرد آن را یادداشت کنید. حالا اطلاعات تغییر داده شده را ذخیره کنید. اطلاعات موجود در فیلد آدرس آی پی استاتیک را ذخیره کنید و آن را حذف کنید. بعد از چند ثانیه دوباره همان اطلاعات را وارد کنید و بعد آن را ذخیره کنید.

تغییر پیکربندی شبکه از DHCP به استاتیک

سیستم عامل اندروید را آپدیت کنید

همیشه اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل اندروید را به جدیدترین نسخه اندروید به روز کرده اید. وقتی دستگاه را بروزرسانی نمی کنید این احتمال وجود دارد که بسیار از مشکلات حل نشوند.

به مسیر Settings -> About Phone بروید. گزینه System Updates به شما نمایش داده می شود. اگر بروزرسانی برای شما وجود داشته باشد به شما اعلام می شود. در برخی از گوشی های اندرویدی یک صفحه جداگانه برای بروزرسانی سیستم در تنظیمات وجود دارد. اگر نسخه بروزرسانی برای گوشی شما وجود دارد آن را دانلود و سپس نصب کنید.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

بعد از بروزرسانی از شما خواسته می شود تا گوشی را ریستارت کنید. بعد از بالا آمدن گوشی بررسی کنید که آیا مشکل Android WiFi Authentication شما حل شده یا نه.

برای حل خطای Android WiFi Authentication از دکمه WPS استفاده کنید

WPS مخفف Android WiFi Authentication است و یک استاندارد امنیتی برای ایجاد شبکه خانگی بدون استفاده از هیچگونه رمز عبور است. به مسیر Settings -> Wireless & Networks -> Advanced Settings بروید. بسته به تنظیماتی که دارید می توانید چند گزینه WPS را پیدا کنید. روی WPS تپ کنید. منتظر پیکربندی که روی صفحه شما نمایش داده می شود بمانید. دکمه WPS روتر خود را فشار دهید و صبر کنید تا اتصال برقرار شود.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

از ابزار تخصصی تعمیر سیستم اندروید استفاده کنید

بعض اوقات خطای Android WiFi Authentication به علت مشکلات ناشناخته نرم افزاری رخ می دهد، بنابراین بهترین راه حل این است که از یک ابزار تخصصی تعمیر سیستم اندرویدی استفاده کنیم. ما نرم افزار iMyFone Fixppo را برای گوشی های اندرویدی توصیه می کنیم چون دارای بالاترین سرعت تعمیر است. بنابراین کلیه مشکلات مربوط به اندروید در طی چند دقیقه قابل حل است.

مراحل بسیار ساده است. فریم ویر مناسب را دانلود کیند و دستورالعمل هایی که روی صفحه نمایش به شما نمایش داده می شود را دنبال کنید. حالا به طور خودکار تعمیر شروع خواهد شد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی اندروید برای حل ارور Android WiFi Authentication

وقتی همه راه حل های بالا را امتحان کردید و هنوز خطای Android WiFi Authentication را دریافت کردی. آخرین راه حل بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی اندروید است. لطفا توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات شما از گوشی پاک خواهد شد و حتی تمام تنظیمات گوشی اندروید شما به حال پیش فرض باز خواهد گشت. بنابراین قبل از ریست گوشی اندروید خود بهتر است از تمام اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

نمایش ارور Android WiFi Authentication به علت مشکلات سخت افزاری

اگر باز هم بعد از امتحان کردن تمام روش های بالا خطای Android WiFi Authentication را دریافت می کنید ممکن است مشکل سخت افزار وجود داشته باشد. بهتر از گوشی خود را به یک متخصص تعمیر گوشی همراه نشان دهید.

تنظیم مجدد شبکه Wi-Fi برای حل مشکل تایید هویت

برای حل خطای Android WiFi Authentication کاری که می توانید انجام دهید این است که شبکه وای فای خود را مجددا تنظیم کنید. هنگام تنظیم مجدد بسیاری از مشکلات مرتبط با شبکه حل خواهد شد.

به تنظیمات گوشی خود بروید و Wi-Fi را انتخاب کنید. روی نام شبکه وای فای مورد نظر خود که می خواهید بدان وصل شوید تپ کنید و برای چند ثانیه آن را فشار دهید تا دو گزینه Forget Network و Modify Network به شما نمایش داده شود. گزینه Forget Network را انتخاب کنید. حالا کلمه عبور را وارد کنید و سعی کنید دوباره به شبکه وای فای وصل شوید.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

روتر را مجددا راه اندازی کنید

بعضی اوقات ریستارت دستگاه های الکترونیکی باعث می شوند که مشکلات به راحتی حل شود. همه عناصر موجود در دستگاه از نو مقداردهی می شوند و بنابراین مشکلاتی که با آنها روبرو هستید حل می شوند. بنابراین سعی کنید روتر را ریسارت کنید و سعی کنید دوباره به شبکه وای فای وصل شوید.

کلید روشن / خاموش روتر بی سیم خود را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود. چند دقیقه صبر کنید و بعد دوباره روتر را روشن کنید. قبل از اتصال هر وسیله ای به روتر، گوشی خود را به شبکه وصل کتید و ببینید که ارتباط برقرار می شود یا نه.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

ریست تنظیمات شبکه

یکی از ساده ترین راه حل های رفع ارور Android WiFi Authentication ریست تمام تنظیمات وای فای و بلوتوث است. تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به Backup & Reset بروید. بعد گزینه Network Reset settings را انتخاب کنید. روی Reset Settings تپ کنید و منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود. بعد از اتمام این مراحل، تنظیمات وای فای را باز کنید و سعی کنید به شبکه وای فای وصل شوید.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

حل ارور Android WiFi Authentication با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما

بسیاری از ما حالت هواپیما را استفاده کی کنیم تا یک بازی اندرویدی را بدون هیچ گونه مزاحمتی بازی کنیم. فعال کردن حالت هواپیما می تواند کاربردی باشد چونکه در اغلب موارد سیگنال شبکه گوشی همراه با شبکه بی سیم تداخل پیدا می کند و استفاده از این قابلیت می تواند این مشکل را حل کند. وقتی حالت هواپیما را فعال می کنید انتقال سیگنال RF روی گوشی شما غیر فعال می شود.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

به تنظیمات گوشی خود بروید و دیتا و وای فای را غیر فعال کنید. این کار را می توانید از منوی اعلانات به راحتی انجام دهید. حالا حالت هواپیما را فعال کنید. بعد از چند ثانیه حالت هواپیما را غیر فعال کنید، وای فای را روشن کنید و به شبکه بی سیم خود وصل شوید.

تعداد دستگاه های پشتیبانی شده را بررسی کنید

مودم ها و روترها می توانند از تعداد معینی از دستگاه های پشتیبانی کنند. شما باید از طریق سایت سازنده یا از طریق مشخصات محصول فروشگاهی که مودم یا روتر را خریداری کرده اید این مورد را چک کنید. اگر این کار را نکرده اید می توانید به تنظیمات روتر وای فای بروید و حداکثر دستگاه هایی که می توانند به شبکه بی سیم وصل شوند را بررسی کنید. تعداد دستگاه ها را افزایش دهید و تنظیمات را ذخیره کنید.

نوع امنیت شبکه را بررسی کنید

گاهی اوقات نوع امنیت شبکه می تواند علت بروز خطای Android WiFi Authentication باشد. اگر نام کاربری و رمز عبور روتر بیسیم را می دانید می توانید به راحتی نوع امنیت شبکه را تغییر دهید. اگر پروتکل امنیتی WPA است آن را به WPA2 تغییر دهید و یا بلعکس. حالا با استفاده از روشی که در بالا توضیح دادیم، در گوشی اندروید خود Forget Network را انتخاب کنید. بعد از چند دقیقه دوباره به شبکه بی سیم وصل شوید.

13 تا از بهترین راه حل های خطای Android WiFi Authentication گوشی اندروید

تکراری بودن نام شبکه را بررسی کنید

اغلب خطای Android WiFi Authentication زمانی رخ می دهد که نام کاربری و رمز عبور شبکه بی سیم مطابقت نداشته باشد. ممکن است شما از درست وارد کردن رمز عبور خود مطمئن باشید اما این احتمال وجود دارید که به یک شبکه با نام شبکه یکسان متصل شوید. تنها راه حل برای این مشکل این است که نام شبکه خود را تغییر دهید تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری کنید.

نتیجه گیری

اینها بهترین راه حل های رفع خطای Android WiFi Authentication هستند که به شما آموزش دادیم. امیدواریم با استفاده از این روش ها، مشکل گوشی اندرویدی شما به راحتی حل شود. اگر شما روش دیگری می شناسید و یا اینکه نکته ای وجود دارد که در این مقاله بیان نشده است می توانید از طریق نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

برترین مقاله ساری تک : جیلبریک گوشی آیفون با گوشی اندروید

مقاله های مرتبط

مشاهده بیشتر

دیدگاه و نظرات کاربران
ارسال دیدگاه