با توجه به نوسانات ارز ، قیمت برخی از محصولات آپدیت نمی باشد ، لطفا قبل از خرید هماهنگی انجام شود  شروع گفتگو در تلگرام  شروع گفتگو در واتساپ

#در_خانه_بمانیم

0 اشتراک
تلگرام
ایمیل
توییتر
لینکداین
5 دقیقه مطالعه

5 راه حل عالی برای حل مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی نوکیا 8

وقتی که شما با مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی مواجه می شود  ممکن است کارت SD شما یا سنی کارت حافظه شما آسیب دیده باشد. مورد دوم به ندرت در دستگاه های جدید اتفاق می افتد مگر اینکه گوشی از دست شما رها شده باشد و یا به طور اتافاقی گوشی شما در آب ...

وقتی که شما با مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی مواجه می شود  ممکن است کارت SD شما یا سنی کارت حافظه شما آسیب دیده باشد. مورد دوم به ندرت در دستگاه های جدید اتفاق می افتد مگر اینکه گوشی از دست شما رها شده باشد و یا به طور اتافاقی گوشی شما در آب افتاده باشد. رایجترین علت عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی به نرم افزار glitch  نسبت داده می شود. مشکل عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی در انواع مختلف دستگاه های اندرویدی قدیمی و جدید ممکن است اتفاق بیافتد. در این گست ما قصد داریم به حل خطای عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی نوکیا 8 بپردازیم.

حل مشکل عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی نوکیا – راه اندازی یا ریست دستگاه

با ریستارت کردن یا راه اندازی مجدد گوشی به احتمال زیاد از دست خطاهایی که به صورت اتفاقی و به علت مشکلات نرم افزاری به وجود می آید خلاص می شوید. اگر هنوز گوشی نوکیا 8 خود را ریستارت نکرده اید باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای چند ثانیه دکمه را فشار داده و نگه دارید.
 • از گزینه های پیش رو  Power off را انتخاب کنید و بعد روی OK تپ کنید.
 • بعد از چند ثانیه دوباره دکمه پاور را فشار و نگهدارید تا دوباره گوشی شما روشن شود.

این کار روی داده ها و اطلاعات شخصی شما که در  حافظه داخلی ذخیره کرده اید تاثیر نمی گذارد، بنابراین باید انتظار داشته باشید تمام فایل های شما به صورت دست نخورده باقی مانده باشد.

حل عدم شناسایی کارت حافظه با بیرون آوردن کارت SD

برای اینکه مطمئن شوید که مشکل به وجود آمده از کارت حافظه SD شما نیست سعی کنید کارت حافظه را از گوشی نوکیا 8 خود بردارید و آن را در گوشی دیگری امتحان کنید. برای جدا کردن کارت حافظه SD در گوشی نوکیا 8 مراحل زیر را انجام دهید:

 • به مسیر Settings-> Device بروید.
 • روی Storage تپ کنید.
 • و برای جدا کردن کارت حافظه خود Eject را انتخاب کنید.

بعد از برداشتن کارت حافظه، گوشی نوکیای خود را خاموش کنید و با استفاده از مراحل زیر برای برداشتن و نصب مجدد کارت حافظه در نوکیا 8 اقدام کنید:

با استفاده از ابزار اجکت، سینی کارت حافظه را باز کنید. در کنار سینی سیم کارت و کارت حافظه یک سوراخ کوچک و ریزی وجود دارد که باید ابزار اجکت را در آن فرو کنید تا سینی بیرون بیاید.

 • وقتی سینی بیرون آمد آن را به آرامی به طرف خودتان بکشید.
 • کارت حافظه را از سینی جدا کنید و کارت حافظه را برای هر گونه خرابی و آسیب مانند خراش و شکستگی بررسی کنید.
 • اگر همه جیز  خوب به نظر می رسد، کارت حافظه را در اسلات مختص به خود قرار دهید و سینی را به جای خود برگردانید.
 • به آرامی سینی را فشار دهید تا جا بگیرد و به اصطلاح قفل شود.

گوشی خود را مجددا روشن کنید و ببینید آیا کارت حافظه شما شناسایی می شود یا نه. اگر جواب منفی است راه حل های دیگر را امتحان کنید.

استفاده از سیف مد برای حل مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی

برنامه ها و فایل هایی که دانلود کرده اید می توانند باعث عدم شناسایی کارت حافظه در گوشی نوکیا 8 شما شوند. برای اینکه مشخص کنید که مشکل نرم افزاری وجود دارد سعی کنید گوشی نوکیا 8 خود را در حالت سیف مد بوت کنید.. در حالت سیف مد فقط برنامه های از پیش نصب شده اجرا می شوند و شما می توانید با حذف برنامه های اخیری که نصب کرده اید به شناسایی مشکل بپردازید. اگر می خواهید این راه حل را امتحان کنید مراحل زیر را اجرا کنید:

 • دکمه پاور را فشار دهید تا گزینه هایی روی صفحه به شما نمایش داده شود.
 • برای چند ثانیه گزینه Power off را نگهدارید.
 • در صورتی که از شما تاییدیه خواسته شد Ok را تپ کنید تا به حالت سیف مد بوت بروید.
 • صبر کنید تا گوشی شما دوباره راه اندازی شود. در این زمان شما باید در گوشه سمت چپ پایین عبارت Safe Mode را مشاهده کنید.

سعی کنید در حالی که گوشی در حالت سیف مد هست به کارت حافظه دسترسی پیدا کنید. اگر هنوز کارت حافظه شما شناسایی نمی شود ممکن است لازم باشد تا برنامه ها را حذف کنید در غیر این صورت راه حل های دیگر را امتحان کنید.

با فرمت کردن حافظه مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی خود را حل کنید

فرمت کردن به معنای پاک کردن همه اطلاعات از کارت حافظه است. به عبارت دیگر، تمام فایل هایی که در کارت حافظه ذخیره کرده اید پاک می شود. این می تواند به رفع مشکلات کارت حافظه که توسط فایل های خراب ایجاد شده است کمک کند. در صورت امکان می توانید فایل ها را از کارت حافظه خود به کامپیوتر انتقال دهید. برای امتحان کردن این راه حل می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • Apps را تپ کنید.
 • Settings را انتخاب کنید.
 • روی Storage ضربه بزنید.
 • اسکرول کنید و گزینه Format SD card را انتخاب کنید.
 • پیغام یا هشدار نمایش داده شده را مطالعه کنید و برای تایید دوباره روی Format SD card تپ کنید.

توجه: گزینه های منو بسته به نسخه اندروید گوشی شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

برای تکمیل فرمت بندی کارت حافظه، سایر دستورالعمل های نمایش داده شده روی صفحه نمایش را دنبال کنید. هنگامی که فرمت بندی کارت حافظه انجام شد، دستگاه خود را مجددا راه انداری کنید و دوباره کارت حافظه را استفاده کنید.

ریست کارخانه، آخرین راه حل مشکل عدم شناسایی کارت حافظه گوشی نوکیا 8

ریست کارخانه را به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید چونکه با انجام این کار تمام اطلاعات و تنظیمات گوشی نوکیا 8 شما به تنظیمات کارخانه بازخواهد گشت. هر گونه مشکل نرم افزاری که ممکن است عملکرد کارت حافظه شما را به خطر انداخته باشد در این فرآیند از بین می رود. تنها نکته منفی که این روش دارد این است که اطلاعات حساس خود را از دست خواهید داد. اگر فکر می کنید این راه حل ارزش امتحان کردن دارد مراحل زیر را برای ریست کارخانه گوشی نوکیا 8 انجام دهید:

 • از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید.
 • بعد از بکاپ گیری روی Settings تپ کنید.
 • Backup & Reset را انتخاب کنید.
 • Factory data reset را تپ کنید.
 • روی Reset Device ضربه بزنید.
 • در نهایت Erase Everything را امتحان کنید.

صبر کنید تا ریست کامل شود و دستگاه شما به طور خودکار راه اندازی شود. بعد از راه اندازی می توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

سایر راه حل ها

از کارت حافظه دیگری استفاده کنید- اگر کارت حافظه سازگار دیگری دارید سعی کنید آن را در نوکیا 8 وارد کنید و ببینید که آیا گوشی کارت حافظه شما را شناسایی می کند یا خیر. در صورت امکان از کارت حافظه microSD با سرعت بالا ( کارت های کلاس 6 یا 10) استفاده کنید. اگر گوشی شما بتواند کارت حافظه دیگری را شناسایی کند مشکل از کارت SD شما است.

سرویس کردن – اگر گوشی نوکیا 8 شما قادر به خواندن هیچ کارت حافظه ای نیست ممکن است یک مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد. پس گوشی خود را به یک مرکز تعمیر موبایل معتبر بسپارید. این راه حل در شرایطی که گوشی شما به صورت اتفاقی از دستتان افتاده باشد و به نوعی آسیب فیزیکی به اسلات کارت حافظه یا اجزای آن وارد شده باشد نیاز است.

برترین مقاله ساری تک : جیلبریک گوشی آیفون با گوشی اندروید

مقاله های مرتبط

مشاهده بیشتر

دیدگاه و نظرات کاربران
ارسال دیدگاه