قبل از خریدحتما استعلام قیمت و موجودی بگیرید! شروع گفتگو در تلگرام  شروع گفتگو در واتساپ

در خانه بمانیم
0 اشتراک
تلگرام
ایمیل
توییتر
لینکداین
5 دقیقه مطالعه

آموزش قفل واتساپ در اندروید با اثر انگشت

چرا به قفل واتساپ با اثر انگشت نیاز داریم؟ همانطور که می دانید اپلیکیشن واتساپ با استفاده از کلمه عبور محافظت نمی شود، اما این برنامه به شما این امکان را می دهد تا پیام های خود را با احراز هویت بیومتریک محافظت کنید. اگر شما این قابلیت را فعال کنید، برای مشاهده چت های ...

چرا به قفل واتساپ با اثر انگشت نیاز داریم؟ همانطور که می دانید اپلیکیشن واتساپ با استفاده از کلمه عبور محافظت نمی شود، اما این برنامه به شما این امکان را می دهد تا پیام های خود را با احراز هویت بیومتریک محافظت کنید. اگر شما این قابلیت را فعال کنید، برای مشاهده چت های واتساپ خود باید از اسکنر اثر انگشت استفاده کنید. در اینجا نحوه استفاده از قفل اثر انگشت در واتساپ اندروید آورده شده است.

آموزش اضافه کردن قفل واتساپ با اثر انگشت

نحوه قفل کردن واتس اپ به این صورت است که شما باید برنامه WhatsApp را در گوشی خود باز کنید. روی منوی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست تپ کنی. بعد Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.

نحوه قفل کردن واتساپ در اندروید با اثر انگشت

حالا به ترتیب Account، سپس Privacy را انتخاب کنید و اسکرول را پایین بکشید تا همه گزینه ها را مشاهده کنید.

نحوه قفل کردن واتساپ در اندروید با اثر انگشت

Fingerprint lock را تپ کنید و گزینه Unlock with fingerprint را فعال کنید. برای فعال کردن کردن این قابلیت باید اثر انگشت خود را تایید کنید.

نحوه قفل کردن واتساپ در اندروید با اثر انگشت

بعد از فعال شدن، می توانید مدت زمانی را برای قفل خودکار واتساپ انتخاب کنید. در تنظیمات Automatically lock سه گزینه وجود دارد:

  • Immediately – به محض خارج شدن از واتساپ، برنامه قفل خواهد شد. برای مشاهده چت های خود باید هر بار اثر انگشت خود را اسکن کنید.
  • After 1 minute – یک دقیقه بعد از خروج از برنامه، واتساپ قفل خواهد شد.
  • After 30 minutes – 30 دقیقه بعد از خروج از برنامه، واتساپ قفل خواهد شد. در صورت نیاز مداوم به حساب خود می توانید از این گزینه استفاده کنید چون تا نیم ساعت نیاز نیست به طور مداوم اثر انگشت خود را ثبت کنید.
نحوه قفل کردن واتساپ در اندروید با اثر انگشت

علاوه بر این شما می توانید پیش نمایش پیام ها را غیر فعال کنید تا پیام های شما در قسمت اعلانات گوشی یا روی قفحه قفل نمایش داده نشود. برای این کار شما باید گزینه Show content in notifications را غیر فعال کنید.

در زمان هایی که واتساپ قفل است شما هنوز می توانید تماس های صوتی و ویدیویی برقرار کنید چونکه این قابلیت در درجه اول برای محافظت از چت های شما می باشد. قفل با اثر انگشت کنترل حریم خصوصی مورد نیاز را به اکانت واتساپ شما اضافه می کند و اگر نگران هستید که پیام های شما خوانده می شود حالا می توانید با انجام مراحل بالا امنیت را به خود هدیه دهید.

برترین مقاله ساری تک : جیلبریک گوشی آیفون با گوشی اندروید

کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی اموزشگاه های آزاد، مترجم و تولید کننده محتوا

مقاله های مرتبط

مشاهده بیشتر

دیدگاه و نظرات کاربران
09135802420
چهارشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۹

چجوی میتونم در این گوشی اپلیکیشن هامو به کارت مموری انتقال بدم یا حداقل حافظه مموری رو با داخلی یکی کنم؟

ارسال دیدگاه