بخش طراحی سایت و خدمات هاست و سرور ساری تک با همکاری شرکت هاستینگر با برند بی دی پلاس افتتاح شد!   شروع گفتگو در تلگرام  شروع گفتگو در واتساپ

قبل از خرید حتما استعلام قیمت و موجودی بگیرید در غیر این صورت سفارش شما لغو خواهد شد!

18 اشتراک
تلگرام
ایمیل
توییتر
لینکداین
5 دقیقه مطالعه

نکته ها و ترفندهای گوشی نوکیا 7.2 (Nokia 7.2)

در ادامه مقاله امروز فروشگاه اینترنتی ساری تک نکات و ترفندهای نوکیا 7.2 را برای کاربران علاقمند به این دستگاه ارائه خواهیم داد. گوشی نوکیا 7.2 یک دستگاه خارق العاده است که دارای برخی قابلیت های قابل ملاحظه است که این دستگاه را نسبت به گوشی های قدیمی نوکیا به یک دستگاه قدرتمند تبدیل می ...

در ادامه مقاله امروز فروشگاه اینترنتی ساری تک نکات و ترفندهای نوکیا 7.2 را برای کاربران علاقمند به این دستگاه ارائه خواهیم داد. گوشی نوکیا 7.2 یک دستگاه خارق العاده است که دارای برخی قابلیت های قابل ملاحظه است که این دستگاه را نسبت به گوشی های قدیمی نوکیا به یک دستگاه قدرتمند تبدیل می کند. گوشی نوکیا 7.2 با سیستم عامل اندروید 9.0 پای کار می کند. این سیستم عامل در دل خود ترفندها و قابلیت هایی را پنهان کرده است که قبلا هیچ یک از گوشی های نوکیا از آنها استفاده نکرده بودند.

 استفاده از قابلیت تقسیم صفحه نمایش یا Split Screen

در نوکیا 7.2 خود ممکن است همزمان از دو برنامه با هم استفاده کنید؛ بدون اینکه این برنامه ها با هم تداخل داشته باشند. قابلیتی که مسئول انجام این کار است؛ Split Screen نام دارد. برای فعال کردن این ویژگی، از مرکز نوار پیمایش واقع در پایین صفحه انگشت خود را به سمت بالا روی صفحه نمایش بکشید و در نهایت در بالای صفحه نمایش رها کنید تا به برنامه های اخیر دسترسی پیدا کنید.

روی آیکن برنامه ای که باز کرده اید تپ کنید حالا منویی ظاهر می شود که از آن می توانید گزینه تقسیم صفحه یا Split Screen را انتخاب کنید؛ برای برنامه دوم هم کافیست همین کار را انجام دهید تا هر دو برنامه زیر هم به شما نمایش داده شود. برای خارج شدن از حالت تقسیم صفحه؛ کافیست که نوار اسلاید را به سمت پایین و در طول رابط برنامه بکشید.

 استفاده از حالت Night Light

در شرایطی که محیط اطراف شما کم نور است یا می خواهید قبل از خواب متنی را مطالعه کنید؛ قابلیت حالت Night Light  به شما کمک می کند تا نور آبی گوشی خود را کاهش دهید. نور آبی موجب خستگی چشم و فشار به شبکیه چشم می شود. برای فعال کردن حالت Night Light  از بالای صفحه نمایش انگشت خود را به سمت پایین بکشید و از منوی تنظیمات گزینه Night Light را انتخاب کنید. با این کار نور آبی صفحه نمایش به یک نور زرد محیطی که در شب برای چشم مناسب است تغییر رنگ می دهد. اگر در بخش تنظیمات سریع؛ گزینه حالت Night Light  را در اختیار ندارید به تنظیمات گوشی بروید و Display یا صفحه نمایش را انتخاب کنید و بعد روی Night Light تپ کنید تا فعال شود.

 ترفندهای نوکیا 7.2 – استفاده از قابلیت Wind Down

Wind Down یکی از قابلیت هایی است که به شما امکان می دهد تا روشی را که می خواهید گوشی شما در شب رفتار کند را سفارشی کنید، می توانید از این قابلیت برای برنامه ریزی وقت خواب استفاده کنید. از قابلیت Wind Down می توان برای تنظیم یادآوری زمان خواب؛ فعال کردن حالت شب و همچنین بی صدا کردن برخی از قابلیت ها و یا برنامه ها که نمی خواهید هنگام خواب دریافت کنید استفاده کنید. این یکی از نکات و ترفندهای گوشی نوکیا 7.2 است که واقعا شما را قانع می کند که Nokia 7.2 می تواند به عنوان دستیار شخصی کاربر عمل کند.

برای فعال کردن قابلیت Wind Down وارد تنظیمات گوشی شوید, Digital Wellbeing را انتخاب کنید و بعد روی Wind down تپ کنید. هنگامی که قابلیت Wind down را انتخاب کردید؛ گزینه هایی برای تنظیم یک یادآوری فعال شده برای یک روز یا چند روز هفته فعال کنید.

همچنین استفاده از قابلیت Wind down مستلزم فعال بودن حالت شب است و همچنین می توانید اعلان ای برنامه ها و هر قابلیت دیگری که نمی خواهید داشته باشید را بی صدا کنید. قابلیت Grey Scale که تحت قابلیت Wind down است به شما امکان می دهد تا رابط برنامه گوشی خود را در یک زمان خاص تعیین شده به رنگ خاکستری تغییر دهید.

دکمه دستیار گوگل

نوکیا 7.2 در کناره خود دارای یک دکمه دستیار گوگل است. با فشار دادن این دکمه؛ حتی اگر گوشی قفل باشد؛ دستیار گوگل فراخوانی می شود.

استفاده از حالت شب یا Night Mode

گرفتن عکس با کیفیت در محیطی که نور کمی وجود دارید یا در شرایط تاریکی هستید کار سختی است. قابلیت حالت شب یا  Night Modeبه کمک شما آمده تا در این شرایط بتوانید عکس برداری بهتری با گوشی نوکیا 7.2 داشته باشید. برای فعال کردن حالت شب، وقتی که برنامه دوربین را در شرایط کم نور باز می کنید؛ روی آیکن More تپ کنید و بعد حالت شب را انتخاب کنید تا فعال شود, حالا می توانید تصاویر را با کیفیت بهتری ثبت کنید.

استفاده از دوربین اولترا واید یکی از ترفندهای نوکیا 7.2

یکی از نکات و ترفندهای گوشی نوکیا 7.2 برای گرفتن عکس از گروهی از افراد یا یک منظره دیدنی؛ تغییر دوربین اوترا واید است. دوربین اولترا واید در حالت عکس برداری؛ حالت شب و حالت فیلمبرداری کار می کند. برای فعال کردن این قابلیت در هر یک از این حالت ها روی آیکن 0.6x که نزدیک آیکن  1xو بالاتر از علامت شاتر است تپ کنید تا دوربین از دوربین اصلی به اولترا واید تغییر پیدا کند.

استفاده از فیلم های اسلوموشن در Nokia 7.2

در گوشی نوکیا 7.2 امکان ضبط فیلم سریع و اسلوموشن وجود دارد. این عملکرد به دلیل ارائه قابلیت Slow motion video  در برنامه دوربین امکان پذیر است. برای رفتن به حالت اسلوموشن؛ در حالت عکس برداری در رابط دوربین؛ روی آیکن More واقع در لبه پایین سمت چپ رابط تپ کنید و بعد اسلوموشن را انتخاب کنید. با فعال بودن این قابلیت، هر زمان که یک فیلم از فردی که در حال دویدن است ضبط می کند؛ می توانید حرکات آهسته این دو را مشاهده کنید.

فعال کردن دو تپ برای بیدار کردن صفحه نمایش و Jump to camera برای استفاده از دوربین

در نوکیا 7.2 ممکن است با دو بار تپ کردن روی صفحه نمایش؛ گوشی خود را از حالت خواب بیدارد کنید. برای فعال کردن این قابلیت به تنظیمات گوشی خود بروید؛ Gestures را انتخاب کنید و Double-tap to wake screen را تپ کنید. همچنین شما می توانید با دو بار فشار دادن دکمه پاور؛ دوربین را راه اندازی کنید؛ این امر در صورت فعال بودن Jump to Camera امکان پذیر است. برای فعال کردن این قابلیت به تنظیمات گوشی بروید و Gestures را انتخاب کنید و در نهایت Jump to camera را فعال کنید.

دسترسی به دکمه های پیمایش نوکیا 7.2

در پایین صفحه نمایش نوکیا 7.2 یک نوار پیمایش قرار دارد که شما را قادر می سازد به صفحه اصلی و برنامه های اخیر دسترسی پیدا کنید. وقتی یکبار روی مرکز نوار پیشمایش ضربه می زنید؛ صفحه اصلی قابل دسترسی است؛ وقتی که انگشت خود را به سمت بالا می کشید و انگشت خود را از روی نوار پیمایش بر می دارید به برنامه های اخیر دسترسی پیدا می کنید.

نتیجه گیری

اگر بتوانید نکات و ترفندهای نوکیا 7.2 بالا را عملی کنید؛ استفاده بهینه از گوشی ساده تر خواهد شد. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا نکات و ترفندهای Nokia 7.2 را به راحتی پیدا و استفاده کنید. سوالات؛ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

برترین مقاله ثریا داسیان : بررسی مشخصات تبلت سامسونگ مدل Samsung Galaxy Tab S4

کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی اموزشگاه های آزاد، مترجم و تولید کننده محتوا

دیدگاه و نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
فروشگاه اینترنتی ساری تک